Fietsen in de gracht zorgen voor meer vissen

Aaf Verkade is de projectleider van Onder water in Leiden en Adviseur Stadsgrachten.Op 19 september bood zij aan wethouder Paul Dirkse een rapport aan over de staat van het dierenleven onderwater in onze wijk.

 

 

Aaf Verkade is  natuurlijk ook bekend van Kat uit De gracht.  Samen met een aantal wijkbewoners onderzoekt zij het water van onze wijken. Als enige in Leiden heeft zij een snorkelvergunning waardoor is van heel dichtbij het vissen leven kan bestuderen.

 

Het resultaat van dit onderzoek is nu gepubliceerd. Een opvallende conclusie van het rapport is dat het verwijderen van fietsen, winkelwagentjes en ander grofvuil juist niet positief werkt voor de visstand. De fietsen in de gracht werken als een natuurlijk rif, ze bieden een schuilplaats voor kleine vissen. Meer fietsen in de gracht werkt dus uitstekende voor meer vissen. Meer informatie op haar WEBSITE.